FK UNION vēsture

Ideja par futbola kluba izveidi sākās jau 2017. gadā, kad Bogdans Ņesterenko un Voldemārs Baroniņš kopīgiem spēkiem, trenera Viktora Ņesterenko vadībā cīnijās Latvijas futbola 1. līgā. Krājot pieredzi futbola laukumā gan ārpus tā, 2022. gadā nolēmām īstenot sen kāroto sapni, taču zinājām, ka sākums ir visgrūtākais un, ka būs nepieciešami papildspēki. Bogdans zināja kur ir meklējami cilvēki ar futbolu sirdī, kas būtu gatavi ar tikpat lielu degsmi mesties šī sapņa realizācijā, un pēc iepriekšējas, vairāku gadu sadarbības ar Mārtiņu Petrovu, spēlējot telpu futbolu starpsezonas laikā, aicināja pievienoties mūsu komandas sastāvā. Tā mēs pirmo reizi visi satikāmies 2022. gada 1. februārī un saplānojām turpmāko darbības gaitu.

Sākumā bija dažādas idejas par futbola kluba nosaukumu, bet neviens no mums nespēja pieņemt labāko variantu no sliktājiem. Vienā, no jau iknedēļas sapulcēm, Latvijas futbola maestro Viktors Ņesterenko izteica piedāvājumu atjaunot Latvijas otro senāko futbola klubu UNION, kas bija dibināts 1907. gadā. Līdz ko šie vārdi izskanēja, mēs visi norezonējām. Citi varianti tika aizmirsti momentāli un visiem galvā bija tikai viena doma – jaunā futbola kluba nosaukums FK UNION!

Straujā tempā tika izpētīta pilna UNION vēsture, adaptēts logo, izveidoti visi sociālie tīkli un 22.02.2022. oficiāli tiek dibināta biedrība FK UNION.

Pirmais treniņš aizvadīts 15.03.2022. Olainē galvenā trenera Viktora Ņesterenko vadībā.

UNION 1907. fakti

2. vecākais futbola klubs Latvijā, dibināts 1907. g.

Komandas pirmais kapteinis un treneris bija Herolds Trevenans Holls, saukts par Latvijas futbola tēvu.

Trīskārtēja Rīgas futbola meistarsacīkšu uzvarētāja (1909, 1910, 1912).

Union spēlētāji tika iekļauti Rīgas izlasē, piedalījās starptautiskās spēlēs, vienības sastāvā spēlēja vēlākais nozīmīgais sporta organizētājs Herberts Baumanis un daudzkārtējais Latvijas izlases futbolists Česlavs Stančiks.

Latvijas izlases spēlētāji: 15