Finālturnīrs 2023

Ja 2022. gadā mūsu sezona jau beidzās septembra sākumā, tad šogad bijām pacentušies viņu paildzināt. Apmeklējām mums vēl neiepazītus ūdeņus – finālturnīru! No centra zonas kurā startējām tika divas komandas. Mēs un JFK DAUGAVA / SALASPILS FS.

Lai noskaidrotu pretiniekus tika veikta izloze. Mums ceturtdaļfinālā ielozēja Preiļu BJSS. Ceturtdaļfinālos un pusfinālos uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā.

Pirmo spēli ar Preiļu BJSS aizvadījām viesos, 8.10. 15:00 Aglonas ielā 24, Preiļos! Atgādināšu, ka tikai pirmās 3 komandas izcīnīs vietu 2. līgā!

Ļoti vēsā un vējainā dienā, puiši bija lieliski noskaņojušies, un jau pirmajā puslaikā izdevās realizēt divus momentus. Pirmo reizi sezonā, ar skaistu vārtu guvumu izcēlās Aleksejs Krasivorons! Viņam assistēja Viktors Grigorjevs, tas viss 10 spēles minūtē. Pēcāk bija līdzīga spēle, bet pēc stūra sitiena izspēles, Ingus Makovskis ar galvu piespēlēja bumbu Kristam Villeram, kurš bija precīzs! 2:0 pēc pirmā puslaika. Otro puslaiku aktīvāk iesāka Preiļu komanda, kas deva arī rezultātu, samazinot vārtu starpību līdz minimumam. Otrajā puslaikā neizmantojām vairākus labus momentus, bet no Preiļiem braucam ar uzvaru 2:1, un gatavību uzņemt Preiļu BJSS jau nākamo svētdien, pie mums, Olainē, kur arī izšķirsies kura komanda dosies uz pusfinālu!

Mājas spēlē nospēlējām neizšķirti ar Preiļu BJSS 1:1. Vienīgos vārtus mūsu labā pirmā puslaika beigās guva Krists Villers! Otrajā puslaikā pretinieki sasparojās un atguva vienus vārtus, kad 61. minūtē precīzi no tālienes bumbu vārtos raidīja Dāvis Silkāns.
Noturējām šo rezultātu un divu spēļu kopsummā izcīnām uzvaru ar 3:2!

Fk Union turpinās cīņu pusfinālos, par iespēju nākamsezon piedalīties Latvijas 2. futbola līgā!

Pusfināla pirmo spēli aizvadījām izbraukumā pret Super Nova – 2 komandu, 13:00, 75. vidusskolas stadionā, Ogres ielā 9, Rīgā!

Piedzīvojām smagu sagrāvi pirmajā pusfinālā ar rezultātu 0:8, un Super Nova 2 pierādīja savu favorītu statusu.

Pirmajā puslaikā nerealizējām savus momentus un ielaidām vienus vārtus pašā puslaika izskaņā, bet otrajā puslaikā komanda sabruka pēc diviem, ātri ielaistiem vārtiem.

Otrajā pusfināla spēlē arī piekāpāmies Super Nova 2 ar rezultātu 1:4.

Vairāk iniciatīva piederēja viesiem, mēs atbildējām ar pretuzbrukumiem. Vienā no tiem lieliski bumbu pārtvēra Kirills Aleksejevs un apspēlējot soda laukumā viņu nogāza, un tiesnesis nozīmēja 11 m. soda sitienu. To precīzi realizēja Ingus Makovskis! Tobrīd izlīdzinot rezultātu 1:1. Tā arī beidzās pirmais puslaiks.

Otrajā puslaikā vairākas savas kļūdas neļāva mums cīnīties par uzvaru vai neizšķirtu, un spēle beidzās ar 1:4.

Palika tikai viena iespēja, viena spēle kurā jāuzvar, lai nākamsezon startētu Latvijas 2. līgā! Mūsu pretinieks cīņā par 3. vietu Dali Dali 3. līgā bija Grobiņas SC-2/Dienvidkurzeme, kas iepriekš, ceturtdaļfināla veica fenomenālu atspēlēšanos pret centra zonas sezonas līderi JFK DAUGAVA / SALASPILS FS. Tādējādi viņus atstājot ārpus pirmā četrinieka. Pusfinālā Grobiņas SC-2/Dienvidkurzeme divu spēļu summā, ļoti sīvā cīņā piekāpās Aināra Tamisāra vadītajai JFC Jelgava.

Šajā spēlē neizšķirts nevarēja būt, jo tikai uzvarētāji iegūs 3. vietu dali dali 3. līgas čempionātā un nākamsezon vietu 2. līgā! Spēle norisinājās Fk Jelgava sporta bāzē, Jelgavā, kārklu ielā 6. Tur bija ļoti skarbi laikapstākļi. Bija milzīgs vējš, kas praktiski spēli pagrieza uz vieniem vārtiem. Pirmo puslaiku “pa” vējam sāka pretinieki, kas arī deva lielu bumbas kontroles pārsvaru pirmajās 15-20 minūtēs. Veiksmīgi aizsargājāmies un izturējām šo sākuma ofensīvu. Atbildējām ar pāris asiem pretuzbrukumiem, bet diemžēl, vārtus neguvām. Puslaika turpinājumā pretinieki turpināja vairāk kontrolēt bumbu un viens no viņu stūra sitieniem bija precīzs, 0:1 33′ minūtē, vārtus guva Toms Gucs. Sagaidījām puslaika noslēgumu esot minimāli iedzinējos.

Pārtraukumā ģērbtuvēs gāja karsti, zinājām, ka nesen jau šādā situācijā bijām nonākuši, pirmajā pusfinālā pret Super Nova 2. Lai vai kā, visiem bija skaidrs, ka mums ir vēl 45 minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu, un, ka būs jāatdod visi spēki!

Sākām otro puslaiku aktīvāk. Mums palīdzēja arī vējš un mūsu sanākušie fani! Mēs cīnījāmies laukumā, tikmēr ieradušies fani atbalstīja mūs tribīnēs! Visu spēli aktīvi varēja dzirdēt gan mūsu, gan pretinieku fanus, tā ir 3. līgas burvība, dzirdēt patiesu atbalstu! 💙 Izdarījām lielu spiedienu spēlējot vienkāršu futbolu ar tālajām piespēlēm, neko daudz neizdomājot, jo tādos laikapstākļos bija grūti veidot kvalitatīvu spēli. Vienā no momentiem pretinieki izrāvās pret mūsu vārtusargu, lieliski vārtos nospēlēja Artūrs Cereņja, un Voldemārs Baroniņš izsita jau tukšos vārtos ripojošo bumbu, tādējādi noturot mūs spēlē. Bija vairāki momenti, bet bumba negāja vārtos. Stūra sitieni, soda sitieni viens pēc otra. Vienā no uzbrukumiem Nicksons Mugerwa piespēlēja Vugaram, kurš asi piespēlēja gar vārtiem, kur viens pret diviem pretiniekiem cīnījās Ingus Makovskis. Cīņā un ar vairāku rikošetu palīdzību, viņam izdevās bumbu dabūt pāri līnijai un 84′ minūtē izlīdzinājām rezultātu! Sezona vēl nav galā, tā arī noslēdzās pamatlaiks 1:1! Turpinām cīņu papildlaikā!

Papildlaiku atkal sākām “pa” vējam, un tas deva rezultātu. 100′ minūtē Vugars nopelnīja kārtējo soda sitienu pretinieku laukuma pusē, un Ingus Makovskis izdarīja centrējumu soda laukumā. Tur neveiksmīgi nospēlēja pretinieku aizsargs un raidīja bumbu savos vārtos! 2:1 Union jau ir vadībā! Emocijas gan spēlētājiem, gan faniem, gan trenerim! Pirmais papildlaika puslaiks tā arī noslēdzās. Zinājām, ka palikušas 15 minūtes līdz 2. līgai, un ir jāturās visiem kopā, lai izdotos!

Praktiski visu otro papildlaika puslaiku aizsargājāmies, atbildējām tikai ar pāris pretuzbrukumiem. Visi kopā spēlējām viens par otru, par treneri un par faniem! Mums tas izdevās 2:1 uzvara un nākošsezon jau startēsim 2. līgā!!!

Paldies pretiniekiem par spēli, bija ļoti vīrišķīga un cienīga finālspēle!

Paldies mūsu faniem visas sezonas garumā jūs bijāt ar mums, kad bija viegli, kad bija grūti atbalstot mūs! Atceraties, tas ir tikai sākums un mēs visi veidojam Fk Union! 💙

Milzīgs paldies mūsu trenerim, kas katru reizi atdod sevi visu futbolam un futbolistiem!

Paldies arī mūsu atbalstītājiem, Līvu Akvaparkam, Pāvelam Korčaginam no ManaPica.lv par super garšīgajām picām pēc spēlēm, kā arī Kasparam Erminass par iespēju izveidot superīgas bildes!

Turpinām sekot un mīlēt futbolu, uz priekšu UNION, tiekamies jau nākamsezon, 2. līgā!!! 💙⚽🤩